Zajímavé tituly

10.10.2018 Česká sonografická literatura

Milan Kocián - Seznam sonografických monografií psaných v českém jazyce. ... více »

7.10.2018 Ergonomické cvičení může pomáhat sonografistům od bolesti zad!

Ladislav Doležal - Odkaz na serii článků v angličtině s návody ke cvičení  na téma Ergonomic training may help sonographers avoid MSK injury ... více »

15.6.2018 Doporučení EFSUMB pro použití CEUS v mimojaterních aplikacích (2017)

Milan Kocián - Doporučení EFSUMB pro použití CEUS v mimojaterních aplikacích (2017) - souhrn aplikací CEUS mimo vyšetření jater ke stažení. CEUS (kontrastní ultrasonografie) nabývá na významu a rozšiřuje množství klinických aplikací napříč obory. V příloze či originálním textu EFSUMB naleznete současné již klinicky používané aplikace či výhledy do budoucnosti CEUS.  ... více »

15.6.2018 ULTRAZVUKOVÁ DIAGNOSTIKA V TĚHOTENSTVÍ A GYNEKOLOGII

Milan Kocián - První vydání bylo rozebráno během několika týdnů a po třech letech vychází tato úspěšná monografie znovu a rozšířená o 20 kapitol, včetně ultrazvukové gynekologické problematiky. Bližší informace a možnost zakoupení na webových stránkách GYNSTART. ... více »

27.12.2016 Knížka o působení ultrazvuku na pacienta

Ladislav Doležal - Knížka mezinárodního kolektivu autorů o různých aspektech využití ultrazvuku v medicíně počínaje otázkami měření kvality zobrazení sonografů přes hlediska bezpečnosti sonografie až po působení na buňky. K mání na E-shopu Univerzity Palackého. Ve formátu PDF je ke stažení na http://sonomed.upol.cz/Efforts/ ... více »

11.10.2013 Sonografie hrudníku

Ladislav Doležal - Digitální sonografický atlas v češtině pro pneumology, anesteziology a i jiné odbornosti (pediatrie, všeobecné lékařství, internisté, atd.). Pneumologický sonoatlas ... více »

12.9.2009 Stručné repetitorium ultrasonografie

Ladislav Doležal - Stručné repetitorium ultrasonografieAutor: I. Hrazdíra Vydavatel: Audioscan s.r.o. v roce 2003 ... více »